Jaké problémy vám může způsobit tužka na opravu autolaku?

Zaujala Vás tužka na opravu autolaku Fix It Pro, ale bojíte se poškození laku? Může být kvalitní oprava skutečně takto jednoduchá?

V první řade je třeba říct, že korekční tužky jsou určeny pouze na opravu lehce poškozeného laku (tedy vrchní čiré vrstvy – transparentní lak), bez poškození až na barvu (vrstva pod lakem), na plnič (základ), na plech nebo na plast. Takovou opravu lze u nás řešit rozleštěním poškozeného místa (cena okolo 500 Kč za díl).

Fix It Pro tužka
Fix It Pro tužka










  1. Clear Coat - čirý (transparentní) lak,
  2. Color Base Coat - barva,
  3. Primer Coat - plnič (základová barva),
  4. Actual Body Panel - povrch automobilu
    (železná slitina - plech, plast, hliník, karbon atd.)

Na těchto obrázcích vidíte, že Fix It Pro tužka je opravdu určena pouze na opravu lehce poškozené vrchní vrstvy čirého laku - anglicky "Clear coat". Na obalu od této tužky je napsáno "Clear Coat Scratch Repair Filler & Sealer", což by se dalo volně přeložit jako: "Odstraňovač škrábanců z vrstvy čirého laku, který je uzavře a zaplní". Ovšem v české verzi teleshoppingu nebo v e-shopech na internetu se o tom samozřejmě nemluví.

Pokud má váš vůz ještě alespoň minimální hodnotu, pak vás před použitím tužky na opravu autolaku Fix It Pro (nebo rovněž podobného produktu Scratch Free) velmi důrazně varujeme. Výsledky domácí opravy pomocí této tužky nebo pera na opravu laku jsou téměř vždy velmi neuspokojivé. Ve většině případů, kdy byla použita Fix It Pro tužka, lze hovořit spíše o dalším znehodnocení laku auta než o jeho opravě.

Stává se, že k nám do autolakovny přijede nešťastný majitel vozu, kterému přišla oprava laku pomocí Fix It Pro tužky jako dobrý a hlavně úsporný nápad. Když pak viděl výsledek (lépe řečeno poničení autolaku) přímo se zhrozil. Nejen že to nevypadá dobře, ale spíše to na škrábance ještě upozorňuje, protože tužka na opravu autolaku zanechává kolem poškozeného místa ještě víc nerovností, tedy ruzné stopy jako by na laku byla voda nebo kapky. Navíc dle návodu je třeba nechat místo opravené tužkou zaschnout 24 hodin, s autem byste tedy neměli jezdit a nechat jej v bezprašném prostředí.

Vidina úspory několika set či tisíc korun u opravy autolaku pomocí Fix It Pro, tak ve výsledku může snížit hodnotu vašeho vozu i o několik desítek tisíc korun.

Proto se vždy raději obraťte na skutečné odborníky. V naší Express autolakovně se snažíme držet cenu za opravu škrábanců na laku vždy co nejníže, ovšem nikdy na úkor kvality. Neváhejte nás kontaktovat na zelené lince 800 201 201, popř. vyplňte kontaktní formulář níže nebo nám pošlete email na adresu info@express-lakovna.cz.

Rezervujte si termín opravy na: 800 201 201

Zpět na přehled článků

Rezervujte si termín opravy

Zaujaly vás naše služby? Neváhejte nás kontaktovat nebo rovnou přijeďte na prohlídku vašeho vozidla. Těšíme se na vás!




Kredit